Ruhi Yayinevi http://http://www.ruhiyayinevi.com.tr tr-tr noreply@ganipara.com Copyright 2020 Kader ( Mayıs 2020 ) http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/kader-mayis-2020 http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/kader-mayis-2020 Kader...

Sana yazılmış olan sende var olandır.

Sende var olan senin amelindedir.

Senin amelin kimin heybesindedir?

İşte bunu bilemezsin.

]]>
Sun, 10 May 2020 18:58:21 +0000
Aşk (Nisan 2020) http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/ask http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/ask Bin defa da sorsan

Yine

AŞK

Diyeceğim

]]>
Sun, 19 Apr 2020 23:29:47 +0000
Son Ateist http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/sonateist http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/sonateist Bir çuval kırmızı patates soyduğunu söylediğinde rüya olduğunu söylemesen sana inanmazdım.
Rüyana inanmam ise senin bunu ispatlayabilir olduğuna delil değil.
Sana anlatacaklarım var.
Kısa ve net.

]]>
Sun, 19 Apr 2020 23:26:26 +0000
Cezayir Asansörü http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/cezayirasansoru http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/cezayirasansoru Fransa’da 1800’lü yıllarda yaşamış bir üniversite öğrencisinin hukuk üzerine bitirme tezini hazırlarken bindiği asansörde tanıştığı arkadaşıyla Cezayir’de değişen hayatını konu alan gerçek bir hikaye.
Yolculuğa çıkana kadar ki hayatında ateist düşünceye sahip genç adam Cezayir’de tanıştığı ilginç bir adamın dizi dibinde Müslüman olduğunu ölene dek saklar.
Ülkesi Fransa’ya geri döndükten sonra kariyerinde hızla yükselen genç adam Avrupa Hukuku’nun temellerini atan ve bu kitap yazılıncaya kadar saklı kalmayı başaran ünlü bir hukukçu ve sosyologdur.

]]>
Sun, 19 Apr 2020 23:24:42 +0000
Öfke Kin Nefret http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/ofkekinnefret http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/ofkekinnefret En zor olanı soruyorsun.
En zorunun bu olduğunu sanıyorsun.
Öfke, kin ve nefretle kuşanmış ömrünü bununla tüketmek istemiyorsan dinle, anla ve yaşa.

]]>
Sun, 19 Apr 2020 23:22:47 +0000
004 İçimizdeki Firavun http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/icimizdekifiravun http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/icimizdekifiravun Uzun emellerimiz var.
Sabahı zorlayan hayallerimizin içinde nefretlerimiz, küskünlüklerimiz, umutlarımız.
Herkes Musa olmuş, Firavun’u kovalamaktayız. 
Her Musa’nın Firavunu tanınmıyor, uzaklarda ve acımasız. Hep biz iyi. Hep firavun birileri.
Sahiden koskoca dünyanın belasını kim yüklendi. Hele ki bu kadar iyinin yaşadığı bir ülkede….
Ey Firavun konuş…
Neredesin?

Seyyid Muhammed Ruhi
İçimizdeki Firavun

]]>
Sat, 21 Dec 2019 10:54:07 +0000
Teşhisten Tedaviye Kadim Hacamat http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/teshistentedaviyekadimhacamat http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/teshistentedaviyekadimhacamat Kadim kütüphane kapılarını aralıyor. 
Tıbbın son çağda yeniden üzerinde çalıştığı hacamat hakkında bugüne dek bilinmeyenler büyük kütüphanenin raflarından iniyor.
Hacamat tarihinin bilinmeyenleri, Tıbbı Nebevi’den kalan mirasın gerçek özellikleri, unutulmuş yağlı hacamat teknikleri gün yüzüne çıkıyor.
Kadim bilgi günümüzün tıp bilgisi ile harmanlanarak okuyucuya sunuluyor. Kupa uygulamasının sadece bir tedavi değil aynı zamanda tıbbi teşhis yöntemi olduğunu ortaya koyan bu kitap onlarca hastalığın teşhis yöntemini ve hacamatla tedavi yöntemini tarihsel özüne bağlı kalarak anlatıyor.
Hacamat ve kupa tedavisine ait teşhis yöntemlerini ilk defa gün yüzüne çıkartan kitap, bu alanda uğraşanlara yeni bir bakış açısı sunuyor.

]]>
Mon, 22 Apr 2019 00:22:05 +0000
Niyet http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/niyet http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/niyet Hayat, her adımında bitmek bilmeyen bir mücadele.

Mücadele ardı arkası kesilmeyen hedefler bütünü.

Durma

Koş

Dediler…

Koşma

Dur

Önce

Niyet et

]]>
Wed, 17 Apr 2019 16:46:02 +0000
Deistin Zikri http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/deistinzikri http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/deistinzikri İlahiyat üzerine yazılmış hiçbir kitap deizmi İslam Dini içerinden bir yönelim olarak görmedi. Halbuki Mutezile tamda deizmin kökeni olma yolunda bilinçli siyasal yapılanma olarak kurgulanmıştı.

Bu gerçeğin yanı sıra Müslüman bir ailenin gencin ağzından duyacağı cümleler için bilgi sahibi olması ve konuyu anlaması gerekiyordu.

Üç kitap halinde beyan edilmiş bu gerçekler İslam Düşünce Tarihi’nin mihengi olma yolunda gelecek problemlere karşılık büyük bir misyonu beyan ediyor.

Zikrini bilmediğinizin fikrini anlayamazsınız.

]]>
Tue, 04 Dec 2018 14:17:02 +0000
Merhaba Deist http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/merhabadeist http://www.ruhiyayinevi.com.tr/product/detail/merhabadeist Deizm bir dindir.

Tevhid anlayışının dışında kalan İslam Dini dışındaki tüm dinler gibi doğruyu arayan adamların yeni dini.

Merhaba Deist

Sana, senin inancını, senin anlayacağın şekilde ve tüm dünyanın felsefik anlayışını bin süzgeçten geçirip senin aklına sunan birileri daha önce hiç olmadı.

Gel;

Seni sen gibi konuşalım…

]]>
Tue, 04 Dec 2018 14:16:58 +0000